Zespół Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach

Do oglądania witryny zalecamy używanie aktualnych wersji przeglądarek Firefox, Chrome, Safari

Zakończenie roku szkolnego dla maturzystów


zslp1
29 kwietnia 2022 o godzinie 11:00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla maturzystów II Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Zespołu Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach.
Mury szkoły opuściło dziś 120 absolwentów Technikum i 76 absolwentów Liceum Ogólnokształcącego (łącznie 196 absolwentów).
W uroczystości udział wzięli również rodzice absolwentów, którzy odebrali listy gratulacyjne od Dyrektora szkoły dr Ryszarda Zająca.
W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście, Starosta powiatu kozienickiego Pan Krzysztof Wolski, wiceburmistrz gminy Kozienice- Pani Dorota Stępień, przewodnicząca Rady Rodziców- Pani Renata Wołos oraz przedstawiciel PCK.
Uroczystość ta była okazją do podziękowań oraz życzeń powodzenia na zbliżającej się maturze oraz w nowym etapie życia.
Podczas uroczystości statuetką najlepszego absolwenta Technikum wyróżniono Adam Furgę (średnia ocen 5,26)
Statuetkę najlepszego absolwenta II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich zdobył Jakub Strzelczyk: (średnia ocen 5,44).
Spotkanie to było również okazją do wręczenia nagród za wyniki w nauce, ale też za aktywność na rzecz szkoły. Przedstawiciel PCK wręczył też nagrody dla honorowych dawców krwi, z których każdy oddał ponad 2 litry krwi w ramach akcji "Młoda Krew Ratuje Życie".
Po odebraniu nagród uczniowie udali się na spotkania ze swoimi wychowawcami.

Przedstawiamy Państwu relację Tv Kronika Kozienicka z naszej uroczystości.

Więcej

Sukces naszej uczennicy

Uczennica naszej szkoły Sara Smargol z klasy 3GG zdobyła tytuł finalistki XLVIII Olimpiady Historycznej. Etap centralny odbył się w dniach 7-10 kwietnia w Gdańsku Jelitkowie. Uczestnicy etapy centralnego musieli zmierzyć się z pracą pisemną i analizą tekstów z zadeklarowanej przez siebie specjalizacji- w przypadku Sary było to średniowiecze. Oceniana była również odpowiedz ustna ze specjalności i lektur, oceniana przez profesorów historii. Uzyskany tytuł zapewnia Sarze wynik 100% na maturze z Historii, a także wstęp na wiele kierunków humanistycznych na najlepszych polskich uczelniach. W tym na prawo na Uniwersytecie
Warszawskim.

Opiekunem naukowym Sary była Pani Małgorzata Miłosz

saradyplomWięcej

Relacja TV z "Dnia Otwartego"

Zapraszamy do obejrzenia relacji TV "Kronika Kozienicka" z "Dnia Otwartego" szkoły (22.04.2022).

Więcej

Dzień Otwarty

W najbliższy piątek (22.04.2022) oczekujemy w naszej szkole uczniów klas ósmych, którzy zastanawiają się jak pokierować swoją karierą, decydują którą szkołę wybrać. W godzinach 9:00-12:00 będziemy do Waszej dyspozycji. Będziecie mogli więcej dowiedzieć się o kierunkach, w których kształcimy oraz obejrzeć wiele atrakcji, które przygotowują nasi uczniowie i nauczyciele. Serdecznie zapraszamy.
budeynekzslpWięcej

Apel Wielkanocny

apelwielk2022
13 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty Apel Wielkanocny. Część artystyczną przygotowała klasa 1TG wraz z wychowawcą, Panią Marzeną Mołodkiewicz. Oprawę muzyczną zapewnił szkolny chór pod kierownictwem Pana Marcina Mizaka.
Podczas spotkania wręczono też dyplomy naszym czterem Stypendystom Premiera oraz nagrody za udział w konkursie języka angielskiego. Uroczystość uświetnił swoją obecnością Pan Starosta Krzysztof Wolski oraz Pani Wiceburmistrz i Pan Burmistrz gminy Kozienice. Dyrektor szkoły dr Ryszard Zając i zaproszeni goście złożyli życzenia wielkanocne całej społeczności szkolnej.
Apel wprowadził uczestników uroczystości w świąteczny nastrój. Pełną relację z tego wydarzenia przygotowała TV Kronika Kozienicka oraz TV "Nasz Powiat", które prezentujemy na naszej stronie.
Więcej

Społeczność szkolna żegna długoletnią nauczycielkę

WieslawaDrapalabw


Społeczność szkolna żegna długoletnią nauczycielkę
Panią Wiesławę Drapałę.
Pracowała w Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich od 1986 roku.
Pełniła funkcję wychowawcy młodzieży w internacie.
Wkładała w tę pracę wiele serca.
Była głęboko oddana kolejnym pokoleniom wychowanków.
Jej zaangażowanie, pomysłowość, udzielane rady kształtowały młodych ludzi.

Zawsze życzliwa, uśmiechnięta, służąca pomocą, tworzyła miłą atmosferę w miejscu pracy.
Wiesławo, Wiesiu… . Jeszcze tyle było przed Tobą!

Jednak los chciał inaczej. Odeszłaś nagle zostawiając po sobie pustkę.

Widocznie powołana zostałaś do innych zadań.
Będziemy o Tobie pamiętać!
                                                                         
                                                                 
Społeczność
                                                                Zespołu Szkół Nr 1
                                                               im. Legionów Polskich
                                                              w Kozienicach.

Więcej