Zespół Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach

Do oglądania witryny zalecamy używanie aktualnych wersji przeglądarek Firefox, Chrome, Safari

August 2022

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

rozpoczecie.001Więcej

Spotkanie z wychowawcami klas pierwszych

oglosz2022

Informujemy, że 31 sierpnia o godzinie 12:00 odbędzie się spotkanie uczniów z wychowawcami klas pierwszych zgodnie z załączonym zestawieniem.
Więcej

Pani Anna Gollasch naszym nowym dyrektorem szkoły


dyrektorAnnaGollasch

Chcieliśmy poinformować, że 24 sierpnia 2022 nastąpiło przekazanie obowiązków Dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich Pani Annie Gollasch, która 3 sierpnia 2022 została wyłoniona w ramach konkursu. Gratulujemy Pani Dyrektor i życzymy sukcesów w pracy zawodowej. Dziękujemy też ustępującemu dyrektorowi, Panu Ryszardowi Zającowi, który przechodzi na emeryturę.Więcej

Nowe technologie w nauczaniu fizyki- konferencja

Konferencja_Eupantecpng

Konferencja dla nauczycieli
Nowe technologie w nauczaniu fizyki

Chcesz zainspirować uczniów do odkrywania fizyki w zupełnie inny sposób, szukasz pomysłów na zajęcia rozwijające umiejętności, koło zainteresowań? A może chciałbyś wykonać własne wysokiej jakości przyrządy pomiarowe. Chciałbyś realizować lekcje informatyki w ciekawy sposób? Chciałbyś efektywnie wykorzystać mikrokontrolery, które trafiły lub niebawem trafią do szkół w ramach projektów MEN?

Propozycja dla nauczycieli fizyki, informatyki, nauczycieli przedmiotów przyrodniczych i dyrektorów

Program konferencji:

Omówienie przykładów wykorzystania mikrokontrolerów i sensorów do wykonywania eksperymentów z fizyki
Wykorzystanie aplikacji mobilnej Phyphox do wykonywania pomiarów
Przykłady układów pomiarowych do badania środowiska w terenie
Budowa własnych, tanich urządzeń pomiarowych z wykorzystaniem druku 3D i porównanie do rozwiązań komercyjnych
Dyskusja


Miejsce i czas
29 sierpnia 2022 -
godzina 13:00
Zespół Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach u. Warszawska 72
sala 309

Będziemy realizowali praktyki Erasmus w Hiszpanii

malaga

Informujemy, że w zbliżającym się roku szkolnym 2022/2023 będziemy realizować wraz z hiszpańską firmą doradczo-szkoleniową "euroMind" projekt Erasmus+ pod tytułem "Nowe spojrzenie na praktyki zagraniczne" ( nr projektu: 2022-1-PL01-KA122-VET-000078044).
Projekt został wysoko oceniony i otrzymał 92% punktów możliwych do otrzymania.


Nasi uczniowie szkół kształcących w zawodzie udadzą się w dwóch grupach liczących po 15 uczniów do Malagi i Sewilli.
Projekt ten jest w całości finansowany ze środków Komisji Europejskiej.
Maksymalna kwota dofinansowania wynosi
71 978 euro.

Celem projektu jest wzrost kluczowych kompetencji ogólnozawodowych uczniów i zwiększenie konkurencyjności absolwentów szkoły na krajowym i europejskim rynku pracy.

Więcej

Nowa siłownia plenerowa przy Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach dzięki grantowi od PSE

psebanner
Nowa siłownia plenerowa przy Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach dzięki grantowi od PSE

Polskie Sieci Elektroenergetyczne jako Partner Zespołu Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich już po raz trzeci wsparły Zespół Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich i pomogą w  budowie siłowni plenerowej. Realizacja projektu jest możliwa dzięki grantowi pozyskanemu od Polskich Sieci Elektroenergetycznych w programie „WzMOCnij swoje Otoczenie”.

W ramach tej inicjatywy powstanie siłownia plenerowa wyposażona w pięć profesjonalnych urządzeń do ćwiczeń. Zostaną zamontowane następujące urządzenia: wahadło + piechur + stepper, orbitrek, wioślarz, rower, ławka pozioma i drabinka. Umożliwią one aktywność fizyczną na świeżym powietrzu zarówno uczniom Zespołu Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach jak i pozostałym mieszkańcom naszej gminy.
Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, skierowany do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.
Więcej informacji o działalności organizatora programu dostępnych jest na stronie https://raport.pse.pl/ i www.wzmocnijotoczenie.plWięcej