Zespół Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach

Do oglądania witryny zalecamy używanie aktualnych wersji przeglądarek Firefox, Chrome, Safari

Kolejna szlachetna akcja naszej młodzieży


kre2022
28.03.2022 roku w naszej szkole zorganizowano czwarta akcję honorowego krwiodawstwa [podczas trzech akcji 51 dawców oddało 22 950ml krwi]. Celem każdej akcji jest poprawa zaopatrzenia służby zdrowia w krew – niezastąpionego leku, bez którego leczenie pacjentów szpitali jest niemożliwe, ale również popularyzacja wśród uczniów idei honorowego krwiodawstwa w efekcie poszerzenie grupy honorowych dawców krwi o młodzież uczącą się oraz promocje honorowego krwiodawstwa w społecznościach lokalnych. Na akcje zgłosiło się 25 dawców. Spośród chętnych do oddania krwi zakwalifikowano pozytywnie 19 dawców ( 15 uczniów, 2 uczennice i 2 osoby dorosłe). Dla 4 osób uczestniczących w akcji była to pierwsza okazja by bezinteresownie podarować cząstkę siebie – własną krew osobom potrzebującym. Więcej

Wizyta uczniów w Monachium- Erasmus+ Eupantec2019


munich-eup
Od 7 marca do 12 marca 2022 grupa uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach przebywali w Monachium w szkole średniej Viscardii Gymnasium Fürstenfeldbruck w ramach realizacji projektu Erasmus+ Eupantec2019 "Physics and New Technologies" finansowanego przez Komisję Europejską. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach i częściowo byli współprowadzącymi. Tematyką spotkania była "Elektryczność". Celem spotkania była praca nad eksperymentami fizycznymi skupiona wokół tematyki elektryczności i magnetyzmu. W warsztatach wykorzystano nowe technologie: między innymi mikrokontrolery, sensory, smartfony (aplikacji Phyphox) oraz sprzęt laboratoryjny między do wykonywania pomiarów elektrycznych, rezystancji, konsumpcji energii elektrycznej, pomiarów pola magnetycznego.Więcej

Wsparcie dla uchodźców z Ukrainy od naszej szkoły partnerskiej z Francji

Dzisiaj otrzymaliśmy informację od naszych przyjaciół z Lens we Francji, że chcą nam pomóc wesprzeć uchodźców z Ukrainy, którzy będą się pojawiać w Kozienicach czy w naszej szkole. Szkoła z Lens, jest naszym sprawdzonym partnerem, z którym realizowaliśmy projekty Erasmus+ oraz projekty Polsko-Francuskiej Wymiany Młodzieży.
Dziękujemy za te wyrazy solidarności i piękny gest. Inicjatorami akcji są francuscy nauczyciele polskiego pochodzenia, którzy wielokrotnie odwiedzali naszą szkołę, p. Solarczyk i p. Szczerba. Poniżej prezentujemy auto, którym pomoc dotrze do Kozienic. Transportu spodziewamy się 6. kwietnia.

lenshelp
Więcej

Wsparcie dla Oliwiera

Bardzo prosimy o wsparcie naszego uczni Oliwera, które pomoże mu pomóc powrócić do sprawności.
oliwier1procWięcej

Wizyta Pani Beverley Littlewood.

beverleykoz
W ramach realizacji projektu Erasmus+ mobilności kadry VET pod nazwą S.M.I.L.E. TOWARDS THE FUTURE w dniach 28 lutego 4 marca Pani Beverley Littlewood nauczyciel języka angielskiego i literatury, autorka podręcznika "Apple Pie", koordynator projektów międzynarodowej współpracy, w tym projektów programu Erasmus+ przebywać będzie w Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich. Celem wizyty w Kozienicach jest obserwacja różnych metod nauczania, rozmowy z kadrą kierowniczą różnego szczebla; zbieranie informacji i różnych aspektów szkolenia zawodowego oraz badanie możliwości przyszłej współpracy dla uczniów w ramach programu Erasmus Pro
1 marca uczestniczyła w spotkaniu ze Starostą Powiatu Kozienickiego Krzysztofem Wolskim, Naczelnikiem Wydziału Edukacji Adrianną Grych i dyrekcją Zespołu Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich, której celem było omówienie możliwości przyszłej współpracy w zakresie prowadzenie praktyk i staży dla uczniów z Włoch w Kozienicach.
Panie Beverley Littlewood obecnie pracuje w Padwie w Technikum Pietro Scalcerle w Padwie Współpracowała z Zespołem Szkół Nr 1 w Kozienicach od roku 2008 przy realizacji wielu projektów Polsko-Włoskiej Wymiany Młodzieży, Comenius i Erasmus+. W przeszłości zajmowała się również kształceniem nauczycieli języka angielskiego na Uniwersytecie w Wenecji.
Więcej