Zespół Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach

Do oglądania witryny zalecamy używanie aktualnych wersji przeglądarek Firefox, Chrome, Safari

Spotkanie projektowe Erasmus+ Eupantec2019 w Portugalii

Povoa02

"Waves" w Povoa de Varzim z Erasmusem
Od 16 do 21 maja 8 uczniów i 2 nauczycieli Zespołu Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich uczestniczyło w spotkaniu projektowym Erasmus+ Eupantec2019 "Physics and New Technologies" w szkole "Rocha Peixoto" w Povoa de Varzim w Portugalii. W spotkaniu uczestniczyło również kilkunastu portugalskich uczniów oraz uczniowie z Fürstenfeldbruck w Bawarii i Padwy we Włoszech. Celem spotkania była praca nad eksperymentami związanymi z falami, wykorzystującymi nowe technologie, mikrokontrolery, sensory i aplikacje mobilne. Tak się składa, że portugalska szkoła partnerska w Povoa de Varzim znajduje się zaledwie kilkaset metrów od brzegu Atlantyku, jednak w tematyce spotkania przewidziano nie tylko fale morskie, ale również fale sejsmiczne, fale radiowe i fale dźwiękowe. Każdy kraj przygotował ciekawe eksperymenty i tak np polski zespół skonstruował na warsztaty system służący do badania poziomu głośności, który wykorzystuje mikrokontroler i sensor akustyczny. W kolejnym doświadczeniu użyto sprzętu i oprogramowania Vernier do wyznaczania częstotliwości tonów i dźwięków z różnych źródeł, również instrumentów muzycznych. Wśród polskich eksperymentów znalazło się również wykorzystanie ultradźwięków i mikrokontrolera Raspberry Pi Pico z MicroPythonem do badania ruchu harmonicznego oraz wykorzystanie fal radiowych na przykładzie zbudowanego układu RFID do odczytu informacji z kart, tagów w różnych warunkach.

Więcej

"Poznajemy Ojcowiznę" oraz II Mazowiecki Internetowy Konkurs Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej

ojcowizna
26 kwietnia odbyło się podsumowanie eliminacji wojewódzkich XXIX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę" oraz II Mazowieckiego Internetowego Konkursu Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej. W obu konkursach uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca. Podsumowanie odbyło się w Tułowicach koło Sochaczewa.
W konkursie "Poznajemy Ojcowiznę" dwie prace uczniów naszej szkoły zajęły pierwsze miejsca w województwie, uzyskując awans do etapu centralnego:
- Wiktoria Cytryniak uczennica klasy 1F LO - I miejsce w kategorii prac indywidualnych,
- Julia Kobus kl. 1 G LO, Patryk Kobus kl. 1 TEl, Filip Czerwiński kl. 1 TM - I miejsce w kategorii prac zespołowych.
Więcej

Już 16 maja rusza rekrutacja

20220509_122437
16 maja 2022 rozpoczynamy rekrutację do Liceum Ogólnokształcącego, Technikum i Branżowej szkoły I-go stopnia.
Formularze można będzie składać do 20 czerwca, ale oczywiście lepiej z tym nie zwlekać. Jeśli kandydaci nie są zdecydowani, do której szkoły chcą być przyjęci lub nie wiedzą czy dadzą radę i dostaną się wymarzonej szkoły prosimy o wypełnienie tylko jednego formularza. Należy wybrać więc formularz szkoły pierwszego wyboru. Na każdym formularzu jest miejsce, gdzie można wpisać szkoły drugiego lub trzeciego wyboru.
Podajemy również informacje o najważniejszych etapach/terminach rekrutacji. Zwracamy uwagę na nieprzekraczalny termin potwierdzenia woli uczęszczania do szkoły (dostarczenie oryginałów świadectw). Można zatem uniknąć problemów dostarczając już w czerwcu oryginalne dokumenty. Unikniemy w ten sposób konieczności przerwania urlopu.
Więcej

Matury rozpoczęte

Dziś nasi absolwenci pisali pierwszy egzamin maturalny, egzamin z języka polskiego. Trzymamy kciuki i życzymy bardzo dobrych wyników.
mat20220504