Nasi uczniowie i nauczyciele na praktykach w Hiszpanii

hiszp2

Od 27 listopada 2022 w Sewilli w Hiszpanii przebywa grupa 15 uczniów Technikum w ramach realizacji projektu Erasmus+ praktyk zagranicznych
Grupie towarzyszy przez kilka pierwszych dni Pani dyrektor Anna Gollasch, która obserwuje na miejscu warunki organizacji praktyk

Celem projektu jest wzrost jakości i efektywności kształcenia zawodowego uczniów Zespół Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach poprzez kształtowanie praktycznych kompetencji zawodowych w warunkach rynku pracy, wzrost komunikatywności oraz biegłości w stosowaniu i wykorzystaniu języka angielskiego zawodowego w rzeczywistych warunkach współpracy zespołowej wewnątrz i na zewnątrz organizacji/firmy, kształtowanie kompetencji kluczowych w celu poprawy sytuacji na rynku pracy, umożliwienie uczniom zdobycia i formalnego uznania jak największej liczby kompetencji zawodowych, językowych i organizacyjnych niemożliwych do osiągnięcia poprzez formalny cykl nauczania, rozwijanie u uczniów kompetencji osobistych i społecznych w środowisku odmiennym kulturowo oraz uwrażliwienie ich na odmienne normy społeczno-kulturowe i wzorce zachowań.
Oprócz zajęć praktycznych i nauki języka jest przygotowano ofertę wycieczek, które pozwolą zapoznać się naszym uczniom z historią i kulturą Hiszpanii.
Partnerem w realizacji projektu Erasmus jest organizacja euroMind - międzynarodowa firma doradczo-szkoleniową specjalizująca się w organizacji projektów kształcenia i szkolenia zawodowego młodzieży i dorosłych, z siedzibami w Sewilli, Ubedzie i Maladze (Hiszpania). Jako organizator szkoleń, realizuje działania edukacyjne w obszarze edukacji zawodowej, ogólne i sektorowe kursy językowe, praktyki i warsztaty dla uczniów techników i szkół branżowych. Projekt jest w całości finansowany ze środków Komisji Europejskiej.
Już w styczniu kolejna grupa 15 naszych uczniów uda się do Malagi w Andaluzji.

hiszp3

hiszp5