Zespół Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach

Do oglądania witryny zalecamy używanie aktualnych wersji przeglądarek Firefox, Chrome, Safari

Życzenia na Boże Narodzenie

choinka2

W tym magicznym okresie Świąt Bożego Narodzenia
życzymy Państwu: świąt pełnych czarów, radości i piękna, spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze.
Życzymy wszystkim Uczniom naszej szkoły i ich Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom, wszystkim absolwentom i sympatykom, aby tegoroczne Święta Bożego Narodzenia były czasem pięknych spotkań, wytchnienia od obowiązków i spokojnego odpoczynku.


Więcej

Apel na Boże Narodzenie

BN202214

Dzisiaj, w ostatnim przed Świętami Bożego Narodzenia dniu nauki, odbył się uroczysty apel szkolny. Nasze zaproszanie na tę uroczystość przyjęli Starosta Powiatu Kozienickiego Krzysztof Wolski oraz Przewodniczący Rady Rodziców Krzysztof Rzeszotek. Uczniowie klasy 3TEKB pod opieką pani Iwony Kościug i pana Marcina Mizaka przygotowali poruszające przedstawienie, przypominające o najważniejszych i uniwersalnych wartościach, łączących się z historią Dzieciątka Jezus z Betlejem. Wspólne kolędowanie połączyło wszystkich obecnych: uczniów, nauczycieli i naszych gości.
Apel był również okazją do podsumowania ostatnio przeprowadzonych konkursów i wręczenia nagród.
Więcej

Charytatywny Turniej dla Radka- relacja TV

Zapraszamy do obejrzenia relacji TV Nasz Powiat z Charytatywnego Turnieju dla RadkaWięcej

Charytatywny Turniej dla Radka

turchar

16-ego grudnia o godzinie 9:00 na hali sportowej w Kozienicach odbędzie się charytatywny turniej siatkówki Zespołu Szkół Nr 1 !! 15 drużyn zagra dla Radka i zawalczy o Puchar Starosty.
Wszystkich, którzy chcą pomóc Radkowi w walce z chorobą i dopingować nasze drużyny- zapraszamy na halę sportową. W czasie turnieju będzie prowadzona zbiórka do puszek.

Więcej

Projekt w ramach umowy Partnerskiej z ENEA

eneapr14

W ramach umowy partnerskiej z Eneą Wytwarzanie, Zespół Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach podjął w miesiącu listopadzie i grudniu 2022 roku szereg inicjatyw mających na celu promowanie zdrowego stylu życia poprzez wyrabianie zdrowych nawyków żywieniowych oraz promocję działań związanych z ochroną zwierząt. Wśród nich znalazły się:
I.W dniu 21 listopada 2022 Obchody Dnia Zdrowego Gotowania i Jedzenia (które odbyły się w naszej szkole) połączone z wykładem dla uczniów nt. zdrowego odżywiania. Zajęcia poprowadzone były przez dietetyka i nauczyciela Zespołu Szkół Nr 1 p. Sylwię Śmietankę. Na zakończenie podano zdrowy poczęstunek przygotowany przez uczniów i nauczycieli z branży gastronomicznej.
W dniu 28 listopada 2022 r. na terenie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Przewozie obyły się ponownie warsztaty zdrowego gotowania pod kierunkiem nauczycieli branży gastronomicznej p. Sylwii Śmietanki oraz p. Jadwigi Nędziak.
Więcej

Konkurs Edukreator na Mazowszu

kreator3

Nasz nauczyciel geografii Mirosław Mazur zwyciężył w konkursie "Edukreator na Mazowszu". W dniu 8 grudnia odbyła się w Warszawie Gala "Rok Kultury na Mazowszu", w czasie której zostały wręczone nagrody.
Konkurs organizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego i ma na celu wzbogacanie programu nauczania poprzez włączenie do niego elementów kulturotwórczych, wspieranie i motywowanie nauczycieli do wdrażania w edukacji powszechnej metod nastawionych na rozwijanie wśród uczniów twórczego myślenia, promowanie sposobów nauczania, które kształtują kreatywne podejście do rozwiązywania problemów edukacyjnych i wychowawczych, budują umiejętność poszukiwania innowacyjnych rozwiązań oraz pobudzają wyobraźnie uczniów; oraz ukazanie i docenienie pomysłowych i oryginalnych pozalekcyjnych aktywności szkół i nauczycieli z terenu województwa mazowieckiego.
Więcej

Olimpiada Znajomości Afryki

Zrzut ekranu 2022-12-12 o 13.31.21

W dniu 5 grudnia odbył się etap szkolny Olimpiady Znajomości Afryki. Do pisania testu przystąpiło 46 uczniów liceum i 15 uczniów technikum. Do etapu okręgowego zakwalifikowały się osoby z najwyższymi wynikami w obu typach szkół.
Wśród licealistów najlepsi okazali się Katarzyna Klimowicz (37 pkt) i Wiktor Krawczyk (37 pkt) z klas 3 B. W technikum najwyższy wynik osiągnęły Paulina Petryka (49 pkt), Magdalena Majewska (49 pkt) i Aleksandra Klimiuk (49 pkt) z klasy 4 TEK.
Cała piątka będzie reprezentować naszą szkołę na etapie okręgowym, który odbędzie się 4 marca.

Więcej

Stypendyści Premiera


st9

5 grudnia 2022 97 najlepszych uczniów z regionu radomskiego otrzymało Stypendia Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość odbyła się w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu.
Miło nam zakomunikować, że w tym gronie znalazło się 3 naszych uczniów:

Wiktoria Gaik z klasy 3ATEK,
Maciej Suwała z klasy 4TELG,
Sikora Jakub z klasy 4GLO.

Wybór stypendystów został dokonany po uwzględnieniu osiągnięć naukowych z minionego roku szkolnego 2021/2022

Stypendia najzdolniejszym uczniom wręczyła Aurelia Michałowska - Mazowiecka Kurator Oświaty.
W uroczystości oprócz naszej Pani dyrektor Anny Gollasch uczestniczyli również:
Starosta Powiatu Kozienickiego Krzysztof Wolski,
Sławomir Adamiec dyrektor generalny Ministerstwa Edukacji i Nauki,
wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz oraz Pan poseł Marek Suski.

Więcej

Nasi uczniowie i nauczyciele na praktykach w Hiszpanii


hiszp1

Od 27 listopada 2022 w Sewilli w Hiszpanii przebywa grupa 15 uczniów Technikum w ramach realizacji projektu Erasmus+ praktyk zagranicznych
Grupie towarzyszy przez kilka pierwszych dni Pani dyrektor Anna Gollasch, która obserwuje na miejscu warunki organizacji praktyk

Celem projektu jest wzrost jakości i efektywności kształcenia zawodowego uczniów Zespół Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach poprzez kształtowanie praktycznych kompetencji zawodowych w warunkach rynku pracy, wzrost komunikatywności oraz biegłości w stosowaniu i wykorzystaniu języka angielskiego zawodowego w rzeczywistych warunkach współpracy zespołowej wewnątrz i na zewnątrz organizacji/firmy, kształtowanie kompetencji kluczowych w celu poprawy sytuacji na rynku pracy, umożliwienie uczniom zdobycia i formalnego uznania jak największej liczby kompetencji zawodowych, językowych i organizacyjnych niemożliwych do osiągnięcia poprzez formalny cykl nauczania, rozwijanie u uczniów kompetencji osobistych i społecznych w środowisku odmiennym kulturowo oraz uwrażliwienie ich na odmienne normy społeczno-kulturowe i wzorce zachowań.
Oprócz zajęć praktycznych i nauki języka jest przygotowano ofertę wycieczek, które pozwolą zapoznać się naszym uczniom z historią i kulturą Hiszpanii.
Partnerem w realizacji projektu Erasmus jest organizacja euroMind - międzynarodowa firma doradczo-szkoleniową specjalizująca się w organizacji projektów kształcenia i szkolenia zawodowego młodzieży i dorosłych, z siedzibami w Sewilli, Ubedzie i Maladze (Hiszpania). Jako organizator szkoleń, realizuje działania edukacyjne w obszarze edukacji zawodowej, ogólne i sektorowe kursy językowe, praktyki i warsztaty dla uczniów techników i szkół branżowych. Projekt jest w całości finansowany ze środków Komisji Europejskiej.
Już w styczniu kolejna grupa 15 naszych uczniów uda się do Malagi w Andaluzji.
Więcej

Nasi uczniowie przygotowali zajęcia dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej


przewoz1
28 listopada 2022 r. w Ośrodku Warsztatów Terapii Zajęciowej w Przewozie odbyły się warsztaty kulinarne „Zdrowo, szybko, smacznie”. Okazją do tego spotkania był Europejski Dzień Zdrowego Gotowania i Jedzenia. Celem tego spotkania było propagowanie zdrowego odżywiania się, szlifowanie umiejętności kulinarnych oraz integracja. Młodzież z klasy 1 i 3 Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych przygotowała zestaw obiadowy z deserem. Menu było dietetyczne, bardzo warzywne: Zupa-krem z dyni, zapiekanka z kalafiora po grecku, pulpeciki z kaszy jaglanej, surówka z marchewki i jabłka oraz ciasto marchewkowe z kremem mascarpone. Mieliśmy okazję pracować w wyremontowanej, nowocześnie wyposażonej kuchni. Przygotowane dania zostały pięknie zapakowane i zawiezione do seniorów, dla których mieszkańcy WTZ codziennie przygotowują obiady.Tym razem zestaw był bogaty i smaczny, choć bez mięsa, jednak bardzo pożywny.
 
Więcej

Konsultacje Rady Dzieci i Młodzieży

kons3

28 listopada nasi przedstawiciele: uczennica Jagoda Luśtyk i Pani Agnieszka Maciąg uczestniczyli
w konsultacjach wojewódzkich Rady Dzieci i Młodzieży przy MEiN w Warszawie.
Konsultacje przebiegały w 3 blokach.Pierwszy dotyczył cyfryzacji szkół, szkoły przyszłości, dwa następne to panele dyskusyjne na temat cyberprzestępczości, hejtu w internecie, pomocy psychologicznej dla uczniów.Uczestnicy bardzo aktywnie brali udział w dyskusji, wysuwali szereg propozycji zmian w systemie edukacji.Bardzo dużo uwagi poświęcali kwestii wspierania uczniów w rozwoju osobistym, ale też zauważyli że dla wielu nauczycieli najważniejsze są lekcje a nie wszelkie poza lekcyjne inicjatywy. Sformułowali wniosek że to jest podstawowa kwestia , która się musi w polskiej szkole zmienić.
Więcej

Spotkanie z doradcami zawodowymi WUP

dor1

28 listopada odbyło się spotkanie z doradcami zawodowymi z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie filia w Radomiu. Spotkanie prowadzili pan Janusz Wojcieszek-Łyś oraz pani Anna Kicior. Zaproszeni goście omawiali zagadnienia dotyczące:
- wyjścia na rynek pracy
- mobilności w wymiarze lokalnym i międzynarodowym
- projektów europejskich dla młodzieży
- sieci EURES
W spotkaniu wzięły udział klasy 3hz, 3be, 3TekA, 3TekB, 3FLO oraz 3GLO.
Więcej

Kiermasz Andrzejkowy

kierm25-2

25 listopada odbył się w naszej szkole Andrzejkowy Kiermasz Słodkości dla Zwierzaków. W tym dniu Wolontariusze wraz z przedstawicielami Samorządu serwowali przepyszne słodkości, przygotowane przez naszych uczniów. Atmosfera była mistyczna, ponieważ zgodnie z tradycją andrzejkową, przepowiadaliśmy przyszłość, wykorzystując wiedzę numerologiczną, wróżąc z kart tarota, lejąc wosk, a także losując imię przyszłego wybranka lub wybranki. Wszyscy doskonale się bawiliśmy smakując pyszności i zbierając fundusze dla zwierzaków. W tym roku udało nam się zebrać 1471 złotych ! Wszystkim z całego serca pięknie dziękujemy za włączenie się do akcji oraz wspólna zabawę.

Więcej

Obchody Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania

edzz5

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania przypada co prawda na 8 listopada, ale obchody rozpoczęliśmy 22 listopada. Naszą intencją jest promowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród społeczności szkolnej, ale również w innych placówkach oświatowych w mieście. Podczas wykładu -naszego nauczyciela- dietetyka Pani Sylwii Śmietanki oraz prezentacji uczniów Technikum Gastronomicznego uczniowie poznali wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania. Było bardzo ciekawie, a w dodatku było smacznie.Dzisiejszy wykład to dopiero początek działań Zespołu. W ramach umowy partnerskiej spółki Enea Wytwarzanie ze szkołą uczniowie Zespołu Szkół przekażą ideę zdrowego odżywiania dalej.

W najbliższych dniach uczniowie Zespołu Szkół przeprowadzą warsztaty kulinarne w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Przewozie, Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Opactwie oraz w Placówce Socjalizacyjnej Panda w Kozienicach.
Więcej

Zbiórka krwi


krew1
18.11.2022 roku w naszej szkole zorganizowano akcję honorowego krwiodawstwa. Celem akcji było zwiększenie poboru krwi, poszerzenie grupy honorowych dawców krwi o młodzież uczącą się, pozyskanie wielokrotnych dawców krwi oraz promocja honorowego krwiodawstwa w społecznościach lokalnych. Jest to druga akcja na terenie szkoły podczas 20. Edycji Ogólnopolskiego Turnieju w Honorowym Krwiodawstwie pod hasłem „ Młoda Krew Ratuje Życie”, który trwa od 01.09.2022r. do 30.06.2023r. Na akcje zgłosiło się 24 dawców, chętnych bezinteresownie oddać cząstkę siebie własną krew, aby ratować zdrowie, a często życie drugiego człowieka. Spośród chętnych do oddania krwi zakwalifikowano pozytywnie 20 dawców (4 uczennice i 16 uczniów). Po kilkunastu minutach spędzonych na wygodnej leżance, wyjęciu igły i zaciśnięciu miejsca ukłucia nasi krwiodawcy mogli pobrać czekolady, kubek oraz kartę wejścia do Parku Trampolin w Radomiu. Podczas akcji oddano honorowo 9000 ml krwi. Akcję pobierania krwi z zachowaniem reżimu sanitarnego przeprowadziło Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr Konrada Vietha w Radomiu. Organizację szkolnej zbiórki krwi  przygotowały p. A. Adamczyk i M. Hajduk- opiekunki Szkolnego Koła PCK. Naszym krwiodawcom DZIĘKUJEMY!!!Więcej

Obchody Święta Niepodległości


zd1

11 listopada delegacja naszej szkoły uczestniczyła w obchodach Święta Niepodległości. Powrót Marszałka Józefa Piłsudskiego z więzienia w Magdeburgu uznawany jest za dzień odzyskania przez Polskę niepodległości, choć oczywiście był to proces, szereg wydarzeń.Więcej

Mistrzostwa Szkoły w szachach


szachy1

W dniu 10 listopada 2022 roku odbyły się Mistrzostwa Szkoły w szachach. Turniej został przeprowadzony systemem szwajcarskim siedmiorundowym. W zawodach wzięło udział 38 uczestników. Najlepsze wyniki osiągnęli:
Szymon Dec klasa 2BLO – 6,5 pkt.
Damian Szymocha 4GLO – 6 pkt.
Kacper Zawadzak – 1BLO – 5,5 pkt.
4 – 8. Jakub Marszałek – 3BLO
Piotr Sękulski – 4BLO
Weronika Kościug – 3BLO
Igor Kapusta – 1BLO
Krzysztof Witkowski – 3b TEK – wszyscy 5 pkt.
Tytuł Mistrza Szkoły w szachach zdobył Szymon Dec, natomiast Mistrzynią Szkoły została Weronika Kościug.
Więcej

Dzień Legionów Polskich i uroczysty apel.

patron2

Dzisiaj w Zespole rządził Marszałek Piłsudski i Legiony Polskie. Dzień Patrona naszej szkoły to Święto Niepodległości, a więc uroczystość wolności i jedności narodowej. Z tej okazji odbyło się wiele akcji promujących tradycję i przybliżających postać Marszałka oraz jego Legionów. Był Konkurs Wiedzy o Legionach, gry szkolne, Zespoliada, konkurs plastyczny, śpiewanie pieśni legionowych, konkurs szachowy oraz oczywiście uroczysty apel.Więcej

Otwarcie zadaszenia boiska

boisko1

We wtorek 8 listopada o godz. 17:00 odbyło się uroczyste otwarcie i przekazanie do eksploatacji pneumatycznego zadaszenia boiska treningowego znajdującego się w sąsiedztwie budynku naszej szkoły. Naszą społeczność szkolną podczas uroczystości szkolnej reprezentowała Pani dyr. Anna Gollasch. Dzięki konstrukcji zadaszenia korzystanie z boiska będzie możliwe przez cały rok. Koszt wykonania tej inwestycji to prawie 3 miliony złotych. 50 procent kosztów pokryto ze środków Ministerstwa Sportu. Głównym inwestorem zadaszenia boiska była Gmina Kozienice.Więcej

Turniej Piłki Siatkowej

zawody1

9 listopada na Hali Sportowej w Kozienicach odbył się I Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt i chłopców. Wzięło w nim udział 7 drużyn ( 4 żeńskie i 3 męskie) z Zespołu Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach oraz z zaprzyjaźnionej szkoły CKZiU Pionki. Turniej rozegrano systemem "każdy z każdym". Na zakończenie Pani dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 Anna Gollasch wręczyła wszystkim drużynom dyplomy i słodkie upominki, a na ręce opiekuna gości symboliczną statuetkę.


Więcej

Wizyta w Urzędzie Skarbowym

US

25 października klasa IV Technikum Ekonomicznego odwiedziła Urząd Skarbowy w Kozienicach, gdzie uczestniczyła w warsztatach dotyczących opodatkowania małych przedsiębiorstw oraz sposobu rejestracji firm. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się tym zagadnieniom od strony praktycznej.
Serdecznie dziękujemy pani Naczelnik Urzędu Skarbowego Iwonie Maraszkiewicz oraz paniom prowadzącym warsztaty Karolinie Fusiek i Jolancie Pierzchale.
Więcej

Akcja "Szkoła pamięta"


cmentarz1

#SzkołaPamięta

Nasi uczniowie kolejny raz włączyli się w akcję edukacyjną: „Szkoła pamięta”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Uczniowie klasy 1gLO uporządkowali kwaterę wojenną Legionistów oraz bezimienne i opuszczone groby znajdujące się na cmentarzu w Kozienicach.Więcej

Sukces naszych uczniów w Mistrzostwach Kozienic

zawody3
🥇Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Kozienicach najlepsi💪 w V Otwartych Mistrzostwach Kozienic. Uczniowie dobyli złote medale w konkurencjach: bieg na 60m, 600m oraz w skoku w dal, byli też niedoścignieni w biegu na 1 milę. Radość z osiągniętych wyników oraz plany na udział w kolejnych zawodach napawają dumą z uczniów naszej szkoły. Uwieńczeniem ich medalowych osiągnięć jest Puchar dla Najlepszej Szkoły Ponadpodstawowej ufundowany przez Starostę Kozienic🏆
Brawo uczniowie ZS nr 1 im. Legionów Polskich
‼️
Opiekun zawodników Elżbieta Rosołowska-Zmitrowicz
Więcej

Akcja naszych wolontariuszy

olimp2

20 października 2022 grupa 20 wolontariuszy Zespołu Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach, kolejny już raz, wspierała zaprzyjaźniony SOSW w Opactwie w organizacji XVI Mazowieckiego Turnieju Badmintona Olimpiad Specjalnych Kozienice 2022. Uroczystego otwarcia dokonali Starosta Powiatu Kozienickiego Krzysztof Wolski oraz Wicestarosta Małgorzata Bebelska. Na turniej zgłosiło się dziewięć zespołów z rożnych miast. Po rozdzieleniu wszystkich funkcji i intensywnym szkoleniu naszych wolontariuszy przez pana mgr Jacka Szkodę, precyzyjnie wykonaliśmy wszystkie powierzone nam zadania. Emocji mieliśmy pod dostatkiem
🙂 Bardzo miłą niespodziankę sprawiła na pani dyrektor Anna Gollasch, która przybyła na uroczyste zamknięcie turnieju i razem z panią dyrektor Anna Grzesik wręczały zwycięzcom medale. Wspólnie dbaliśmy o to, by zawodnicy czuli się komfortowo na kozienickiej Hali Sportowej a sam turniej przebiegał bez zakłóceń i w przyjaznej atmosferze. Kolejny już raz, mieliśmy możliwość zdobyć cenne doświadczenia i nawiązały się nowe przyjaźnie, za co serdecznie dziękujemy Więcej

Relacja TV Nasz Powiat z Dnia Edukacji

Zapraszamy do obejrzenia relacji TV "Nasz Powiat" z Dnia Edukacji Narodowej

Więcej

Medale dla naszych nauczycieli

medaleken22

17 października 2022 r. w Radomiu odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych przyznanych z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałowska wyróżniła odznaczeniami naszych nauczycieli Izabelę Kęskę-Cieślik, Marię Hajduk, Marcina Mizaka oraz Grzegorza Wronikowskiego.
Jesteśmy bardzo dumni i z całego serca gratulujemy tego zasłużonego wyróżnienia.
Więcej

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

dyrAG

13 października uroczyście świętowaliśmy Dzień Komisji Edukacji Narodowej. W tym szczególnym momencie zaszczycili nas swoją obecnością wyjątkowi goście pani poseł Agnieszka Górska, Starosta Powiatu Kozienickiego Krzysztof Wolski, Sekretarz Powiatu Kozienickiego Jarosław Chlewicki, Kierownik Praktyk Jacek Gołębiowski, Przewodniczący Rady Rodziców Krzysztof Rzeszotek. Nie zabrakło w naszym gronie również poprzednich Dyrektorów pani Izabeli Filipczuk i pana Ryszarda Zająca, których zawsze z radością witamy w murach naszej szkoły.
Dzisiejsze święto to nie tylko okazja do uczczenia dotychczasowych osiągnięć, ale również szansa, żeby wyrazić nasze nadzieje, związane z edukacją przyszłości, czego wyrazem była akademia przygotowana przez klasę 1ALO pod opieką pani Katarzyny Rybaniec i pana Marcina Mizaka.

Więcej

Seminarium Meteorytowe

bolid1

10 października odbyło się III Seminarium Meteorytowe "W poszukiwaniu meteorytów z Eneą", którego organizatorami była nasza stacja bolidowa PFN76, Pracownia Komet i Meteorów oraz Zespół Szkół Nr 1 w Kozienicach. Uczestniczyło w nim ok. 250 uczniów ze szkół podstawowych w Woli Chodkowskiej, Brzeźnicy, Janikowie, Świerżach Górnych, Głowaczowie, PSP 3 w Kozienicach oraz licealiści z I Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Nr 1 w Kozienicach. Impreza odbyła się w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach.
Spotkanie poświęcone było działalności stacji bolidowej w Zespole Szkół nr 1 (PFN76), którą przybliżyli operatorzy tej stacji Adam Ośka i Bartosz Basaj. Z kolei Zbigniew Tymiński z Narodowego Centrum Badań Jądrowych przedstawił prezentację "Bolid EN150721 i spadek meteorytów w okolicach Antonia". Omówił również podstawowe pojęcia związane z meteorytami oraz ich badaniem.

Więcej

Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego 2022/2023


W tym roku szkolnym wybory odbyły się w innej formie niż dotychczas. Startowały komitety wyborcze, które wyłoniły wśród swojego grona osoby na poszczególne
stanowiska w samorządzie. Zmierzyły się dwa ugrupowania, a walka o zwycięstwo była zacięta.

W dniu 5 października odbyło się głosowanie.
Po zliczeniu głosów komisja sporządziła protokół wyborczy. Oddano 742 ważne głosy, które rozłożyły się w następujący sposób:

1. Babeczki Jagodowe 436 głosów - 58,8%
2. Marcel Strzelczyk Team 306 głosów - 41,2%

Stanowisko przewodniczącej objęła Jagoda Luśtyk, zastępcy przewodniczącej Oliwia Ceglarz, a Julia Marut została sekretarzem.
IMG_6476Więcej

Nowa siłownia plenerowa przy Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach

Przy Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach powstała nowoczesna siłownia plenerowa, z której mogą już korzystać uczniowie zespołu szkół, ale również wszyscy mieszkańcy powiatu kozienickiego. Realizacja projektu była możliwa dzięki grantowi przekazanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne w IV edycji programu „WzMOCnij swoje Otoczenie”.
Głównym celem projektu było stworzenie miejsca zabaw i aktywności sportowej oraz strefy wypoczynku dla rodzin, dzieci, młodzieży i dorosłych. Dodatkowo projekt budowy siłowni plenerowej miał na celu poprawę dostępności obiektów oświatowych, sportowych i rekreacyjnych dla uczniów Zespołu Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich oraz mieszkańców powiatu kozienickiego. Z udogodnień skorzystają teraz wszyscy, dla których ruch jest najlepszą formą aktywności.  

sil2sil1Więcej

Wizyta Minister Anny Moskwy w naszej szkole

19.09.2022 roku w Kozienicach gościła Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa, która przedstawiła samorządowcom najnowsze informacje o rządowych dodatkach ciepłowniczych i energetycznych.

Więcej

Zbiórka krwi


krew2

16.09.2022 roku w naszej szkole zorganizowano pierwszą akcję honorowego krwiodawstwa. Celem akcji była poprawa zaopatrzenia służby zdrowia w krew, popularyzacja wśród uczniów idei honorowego krwiodawstwa w efekcie pozyskanie nowych honorowych dawców krwi oraz promocja honorowego krwiodawstwa w społecznościach lokalnych. Na akcje zgłosiło się 15 dawców. Spośród chętnych do oddania krwi zakwalifikowano pozytywnie 9 dawców (2 uczennice i 7 uczniów). Dla 5 osób uczestniczących w akcji była to pierwsza okazja by bezinteresownie podarować cząstkę siebie – własną krew osobom potrzebującym.
Więcej

Apele porządkowe


apel2

Wczoraj i dzisiaj w naszej szkole odbyły się apele porządkowe, bo zasady muszą obowiązywać, najlepiej dobrze przemyślane, praktyczne i skuteczne, czyli takie jak u nas.
Więcej

Aktywna Tablica


Powiat Kozienicki pozyskał środki w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnych na lata 2020-2024 – „Aktywna tablica” w wysokości 14.000,00 zł. Wkład własny wynosi 3.500,00 zł.
Dofinansowanie otrzymało II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach na zakup sprzętu, pomocy dydaktycznych lub narzędzi do terapii niezbędnych do realizacji programów nauczania z wykorzystaniem technologii informacyjno – komunikacyjnych.

projektaktywna_tablica2023Więcej

Kiermasz używanych podręczników

20220905_095545

Zapraszamy na kiermasz używanych podręczników- 6 września, plac szkolny w godzinach 9:00-10:45.
Więcej

Rozpoczęcie roku szkolnego

1

Pierwszego września w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Jak zwykle był to moment, kiedy z radością spotkaliśmy się po wakacyjnej przerwie. W szkole przecież nie tylko zdobywamy wiedzę, ale przede wszystkim nawiązujemy relacje, często na całe życie. Tego szczególnego dnia odwiedzili nas wyjątkowi goście, ludzie którym dobro naszej szkoły leży na sercu, którzy służą nam pomocą i dobrą radą, których traktujemy jak przyjaciół. Nasze grono zaszczycili swoją obecnością Starosta Powiatu Kozienickiego Krzysztof Wolski, Przewodnicząca Rady Rodziców Renata Wołos, Prezes do spraw pracowniczych Enea Wytwarzanie Sławomir Zielony oraz ksiądz kanonik Władysław Sarwa. Jesteśmy szczerze wdzięczni, że zechcieli nam towarzyszyć, podzielić się swoimi refleksjami i cennymi wskazówkami.
Więcej

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

rozpoczecie.001Więcej

Spotkanie z wychowawcami klas pierwszych

oglosz2022

Informujemy, że 31 sierpnia o godzinie 12:00 odbędzie się spotkanie uczniów z wychowawcami klas pierwszych zgodnie z załączonym zestawieniem.
Więcej

Pani Anna Gollasch naszym nowym dyrektorem szkoły


dyrektorAnnaGollasch

Chcieliśmy poinformować, że 24 sierpnia 2022 nastąpiło przekazanie obowiązków Dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich Pani Annie Gollasch, która 3 sierpnia 2022 została wyłoniona w ramach konkursu. Gratulujemy Pani Dyrektor i życzymy sukcesów w pracy zawodowej. Dziękujemy też ustępującemu dyrektorowi, Panu Ryszardowi Zającowi, który przechodzi na emeryturę.Więcej

Nowe technologie w nauczaniu fizyki- konferencja

Konferencja_Eupantecpng

Konferencja dla nauczycieli
Nowe technologie w nauczaniu fizyki

Chcesz zainspirować uczniów do odkrywania fizyki w zupełnie inny sposób, szukasz pomysłów na zajęcia rozwijające umiejętności, koło zainteresowań? A może chciałbyś wykonać własne wysokiej jakości przyrządy pomiarowe. Chciałbyś realizować lekcje informatyki w ciekawy sposób? Chciałbyś efektywnie wykorzystać mikrokontrolery, które trafiły lub niebawem trafią do szkół w ramach projektów MEN?

Propozycja dla nauczycieli fizyki, informatyki, nauczycieli przedmiotów przyrodniczych i dyrektorów

Program konferencji:

Omówienie przykładów wykorzystania mikrokontrolerów i sensorów do wykonywania eksperymentów z fizyki
Wykorzystanie aplikacji mobilnej Phyphox do wykonywania pomiarów
Przykłady układów pomiarowych do badania środowiska w terenie
Budowa własnych, tanich urządzeń pomiarowych z wykorzystaniem druku 3D i porównanie do rozwiązań komercyjnych
Dyskusja


Miejsce i czas
29 sierpnia 2022 -
godzina 13:00
Zespół Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach u. Warszawska 72
sala 309

Będziemy realizowali praktyki Erasmus w Hiszpanii

malaga

Informujemy, że w zbliżającym się roku szkolnym 2022/2023 będziemy realizować wraz z hiszpańską firmą doradczo-szkoleniową "euroMind" projekt Erasmus+ pod tytułem "Nowe spojrzenie na praktyki zagraniczne" ( nr projektu: 2022-1-PL01-KA122-VET-000078044).
Projekt został wysoko oceniony i otrzymał 92% punktów możliwych do otrzymania.


Nasi uczniowie szkół kształcących w zawodzie udadzą się w dwóch grupach liczących po 15 uczniów do Malagi i Sewilli.
Projekt ten jest w całości finansowany ze środków Komisji Europejskiej.
Maksymalna kwota dofinansowania wynosi
71 978 euro.

Celem projektu jest wzrost kluczowych kompetencji ogólnozawodowych uczniów i zwiększenie konkurencyjności absolwentów szkoły na krajowym i europejskim rynku pracy.

Więcej

Nowa siłownia plenerowa przy Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach dzięki grantowi od PSE

psebanner
Nowa siłownia plenerowa przy Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach dzięki grantowi od PSE

Polskie Sieci Elektroenergetyczne jako Partner Zespołu Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich już po raz trzeci wsparły Zespół Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich i pomogą w  budowie siłowni plenerowej. Realizacja projektu jest możliwa dzięki grantowi pozyskanemu od Polskich Sieci Elektroenergetycznych w programie „WzMOCnij swoje Otoczenie”.

W ramach tej inicjatywy powstanie siłownia plenerowa wyposażona w pięć profesjonalnych urządzeń do ćwiczeń. Zostaną zamontowane następujące urządzenia: wahadło + piechur + stepper, orbitrek, wioślarz, rower, ławka pozioma i drabinka. Umożliwią one aktywność fizyczną na świeżym powietrzu zarówno uczniom Zespołu Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach jak i pozostałym mieszkańcom naszej gminy.
Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, skierowany do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.
Więcej informacji o działalności organizatora programu dostępnych jest na stronie https://raport.pse.pl/ i www.wzmocnijotoczenie.plWięcej

Bardzo ważne dla kandydatów do klas pierwszych!


20220718_112536

Bardzo ważne dla kandydatów do klas pierwszych!

Kandydaci zakwalifikowani do przyjęcia muszą najpóźniej do 27 lipca 2022 r. do godz. 15.00
potwierdzić wolę przyjęcia do szkoły w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego. W przypadku niedotrzymania terminu kandydaci zakwalifikowani do przyjęcia ostatecznie nie znajdą się na liście przyjętych do szkoły.
Więcej

Bardzo dobre wyniki matur w II Liceum i wyższe niż w kraju wyniki Technikum


W II Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich do egzaminów maturalnych w 2022 roku przystąpili wszyscy uczniowie klas maturalnych czyli 76 osób. Zdawalność wyniosła 95%. Cztery osoby mogą przystąpić w sierpniu do egzaminu w terminie poprawkowym. Dla porównania zdawalność w Liceach Ogólnokształcących w Polsce to 84%, na Mazowszu 87%, a w powiecie kozienickim 82,7%. Najwyższy średni wynik z przedmiotów podstawowych to 93,33%. Średni wynik z matematyki to 70%, z języka angielskiego 83%. ( W Polsce to odpowiednio 63% i 82%). Warto nadmienić, że wynik 100% z matematyki uzyskało 8 uczniów, a z języka angielskiego 11 uczniów.
W Technikum w Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich do egzaminów maturalnych w 2022 roku przystąpili wszyscy uczniowie klas maturalnych czyli 120 osób. Zdawalność wyniosła 74,2%. Zdecydowana większość uczniów, którym nie udało się zdać egzaminu będzie mogła przystąpić do matury w sierpniu w terminie poprawkowym. Dla porównania zdawalność w Technikach w Polsce to 69,2%, na Mazowszu 69,9%, a w powiecie kozienickim 71,3%.

Więcej

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

zakonczenie


Informujemy, że uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się 24 czerwca 2022 o godzinie 9:00. Po części oficjalnej odbędą się spotkania z wychowawcami w salach zgodnie z poniższym wykazem:


Klasa 1 UKR p. R. Kurek sala 10
Klasa 1 A LO p. A. Filipczuk sala 204
Klasa 1 B LO p. A. Sucherman sala 308B
Klasa 1 D LO p. I. Stępień sala 200
Klasa 1 F LO p. M. Hajduk sala 203
Klasa 1 G LO p. K. Wolska sala 206
Klasa 2 B LO p. J. Głowacki sala 309
Klasa 2 F LO p. M. Gruszczyńska sala 207
Klasa 2 G LO p. K. Kobus-Gregorczyk sala 08
Klasa 3 B LO p. H. Boryczka sala 109
Klasa 3 D LO p. M. Miłosz sala 110
Klasa 3 F LO p. D. Lis sala 100
Klasa 3 G LO p. A. Maciąg sala 202

Klasa 1 TEK p. M. Kacprzak sala 300
Klasa 1 TEL p. R. Jurek sala 306
Klasa 1 TG p. M. Mołodkiewicz sala 105
Klasa 1 TM p. G. Wronikowski sala 12
Klasa 2 TKA p. A. Turska sala 308A
Klasa 2 TKB p. I. Kosciug sala 210
Klasa 2 TEL p. M. Baryła sala 310
Klasa 2 TG p. A. Adamczyk sala 102
Klasa 2 TM p. Ośka Beata sala 09
Klasa 3 TEK p. A. Fila-Sadurska sala 201
Klasa 3 TEKG p. M. Wach sala 60
Klasa 3 TEL p. D. Kurek-Kulasińska sala 307
Klasa 3 TELG p. J. Wocial sala 108B
Klasa 3 TG p. A. Łapińska świetlica
Klasa 3 TGG p. M. Suchecka czytelnia
Klasa 3 TM p. A. Słyk sala 302
Klasa 3 TMG p. U. Zakonek sala 106

Klasa 1 BE p. D. Borek sala 57
Klasa 2 BE p. M. Pawlińska sala 305
Klasa 3 BE p. E. Sobera sala 103
Klasa 3 BEG p. J. Szczygieł sala 304
Klasa 2 CE p. M. Bachanek sala 211
Klasa 3 CE p. D. Gajda sala 108A
Klasa 3 CEG p. T. Staluszka sala 303
Klasa 1 HZ p. I. Stępień sala 101
Klasa 2 HZ p. E. Rosołowska-Zmitrowicz sala 107
Klasa 3 HZ p. B. Krześniak sala 01
Klasa 3 HZG p. B. Ludwiczak sala 301

Więcej

Poznaj Polskę- wycieczka Liceum Ogólnokształcącego


obr1


W dniu 24 maja 2022r. odbyła się jednodniowa wycieczka w ramach programu „Poznajemy Polskę”. W wycieczce brali udział uczniowie i uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w Kozienicach. Trasa wycieczki wiodła w Góry Świętokrzyskie. O godzinie 9:00 rozpoczęła się wycieczka. Wyjechaliśmy z parkingu szkolnego w kierunku pierwszego punktu wycieczki – Parku Etnograficznego w Toporni. W muzeum Wsi kieleckiej pod opieką przewodnika poznawaliśmy zwyczaje i historię związaną z życiem codziennym mieszkańców pod kieleckich wsi. Czasu wystarczyło również na piknik w czasie, którego uczniowie spożyli poczęstunek. Po krótkiej przerwie udaliśmy się na obiad do Chęcin. Po obiedzie ruszyliśmy na zwiedzanie Zamku Królewskiego w Chęcinach. Przewodniczka ubrana w historyczny kostium opowiedziała nam o historii zamku, postaciach historycznych z nim związanych oraz z legendami dotyczącymi zamku. Mogliśmy również podziwiać widoki Gór Świętokrzyskich z wież zamkowych. Po tych wielu atrakcjach około godziny 20 wróciliśmy do Kozienic. Wycieczka dostarczyła nam wielu możliwości poznania historii, kultury terenów Gór Świętokrzyskich i w atrakcyjny sposób uzupełniła wiadomości o Polsce przekazywane w szkole.

Więcej

Poznaj Polskę- wycieczka Technikum

obraz2

Dnia 25 maja 2022 r. odbyła się wycieczka do Krakowa w ramach Przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki pn. Poznaj Polskę.
Po sprawdzeniu sprawności autokaru nastąpił wyjazd o godz. 6.00 sprzed szkoły. Wszyscy uczestnicy otrzymali kanapki i napoje. W ramach projektu uczestnicy wycieczki zwiedzili Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema oraz Muzeum Armii Krajowej im. Gen. Emila Fieldorfa-Nila w Krakowie.W Ogrodzie Doświadczeń korzystaliśmy z różnych dostępnych urządzeń technicznych oraz z podziałem na grupy oglądaliśmy w kinie sferycznym wewnątrz kopuły na półkolistym ekranie film „:Explore 3D”. W Muzeum Armii Krajowej doznaliśmy wstrząsających emocji oglądając wystawy dotyczące historii wojny.
Zwiedziliśmy również Rynek Krakowa oraz spacerowaliśmy po Wawelu. Na koniec dnia zjedliśmy pyszną obiadokolacje. Z wycieczki wszyscy wrócili zadowoleni.

Więcej

Spotkanie projektowe Erasmus+ Eupantec2019 w Portugalii

Povoa02

"Waves" w Povoa de Varzim z Erasmusem
Od 16 do 21 maja 8 uczniów i 2 nauczycieli Zespołu Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich uczestniczyło w spotkaniu projektowym Erasmus+ Eupantec2019 "Physics and New Technologies" w szkole "Rocha Peixoto" w Povoa de Varzim w Portugalii. W spotkaniu uczestniczyło również kilkunastu portugalskich uczniów oraz uczniowie z Fürstenfeldbruck w Bawarii i Padwy we Włoszech. Celem spotkania była praca nad eksperymentami związanymi z falami, wykorzystującymi nowe technologie, mikrokontrolery, sensory i aplikacje mobilne. Tak się składa, że portugalska szkoła partnerska w Povoa de Varzim znajduje się zaledwie kilkaset metrów od brzegu Atlantyku, jednak w tematyce spotkania przewidziano nie tylko fale morskie, ale również fale sejsmiczne, fale radiowe i fale dźwiękowe. Każdy kraj przygotował ciekawe eksperymenty i tak np polski zespół skonstruował na warsztaty system służący do badania poziomu głośności, który wykorzystuje mikrokontroler i sensor akustyczny. W kolejnym doświadczeniu użyto sprzętu i oprogramowania Vernier do wyznaczania częstotliwości tonów i dźwięków z różnych źródeł, również instrumentów muzycznych. Wśród polskich eksperymentów znalazło się również wykorzystanie ultradźwięków i mikrokontrolera Raspberry Pi Pico z MicroPythonem do badania ruchu harmonicznego oraz wykorzystanie fal radiowych na przykładzie zbudowanego układu RFID do odczytu informacji z kart, tagów w różnych warunkach.

Więcej

"Poznajemy Ojcowiznę" oraz II Mazowiecki Internetowy Konkurs Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej

ojcowizna
26 kwietnia odbyło się podsumowanie eliminacji wojewódzkich XXIX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę" oraz II Mazowieckiego Internetowego Konkursu Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej. W obu konkursach uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca. Podsumowanie odbyło się w Tułowicach koło Sochaczewa.
W konkursie "Poznajemy Ojcowiznę" dwie prace uczniów naszej szkoły zajęły pierwsze miejsca w województwie, uzyskując awans do etapu centralnego:
- Wiktoria Cytryniak uczennica klasy 1F LO - I miejsce w kategorii prac indywidualnych,
- Julia Kobus kl. 1 G LO, Patryk Kobus kl. 1 TEl, Filip Czerwiński kl. 1 TM - I miejsce w kategorii prac zespołowych.
Więcej

Już 16 maja rusza rekrutacja

20220509_122437
16 maja 2022 rozpoczynamy rekrutację do Liceum Ogólnokształcącego, Technikum i Branżowej szkoły I-go stopnia.
Formularze można będzie składać do 20 czerwca, ale oczywiście lepiej z tym nie zwlekać. Jeśli kandydaci nie są zdecydowani, do której szkoły chcą być przyjęci lub nie wiedzą czy dadzą radę i dostaną się wymarzonej szkoły prosimy o wypełnienie tylko jednego formularza. Należy wybrać więc formularz szkoły pierwszego wyboru. Na każdym formularzu jest miejsce, gdzie można wpisać szkoły drugiego lub trzeciego wyboru.
Podajemy również informacje o najważniejszych etapach/terminach rekrutacji. Zwracamy uwagę na nieprzekraczalny termin potwierdzenia woli uczęszczania do szkoły (dostarczenie oryginałów świadectw). Można zatem uniknąć problemów dostarczając już w czerwcu oryginalne dokumenty. Unikniemy w ten sposób konieczności przerwania urlopu.
Więcej

Matury rozpoczęte

Dziś nasi absolwenci pisali pierwszy egzamin maturalny, egzamin z języka polskiego. Trzymamy kciuki i życzymy bardzo dobrych wyników.
mat20220504

Zakończenie roku szkolnego dla maturzystów


zslp1
29 kwietnia 2022 o godzinie 11:00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla maturzystów II Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Zespołu Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach.
Mury szkoły opuściło dziś 120 absolwentów Technikum i 76 absolwentów Liceum Ogólnokształcącego (łącznie 196 absolwentów).
W uroczystości udział wzięli również rodzice absolwentów, którzy odebrali listy gratulacyjne od Dyrektora szkoły dr Ryszarda Zająca.
W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście, Starosta powiatu kozienickiego Pan Krzysztof Wolski, wiceburmistrz gminy Kozienice- Pani Dorota Stępień, przewodnicząca Rady Rodziców- Pani Renata Wołos oraz przedstawiciel PCK.
Uroczystość ta była okazją do podziękowań oraz życzeń powodzenia na zbliżającej się maturze oraz w nowym etapie życia.
Podczas uroczystości statuetką najlepszego absolwenta Technikum wyróżniono Adam Furgę (średnia ocen 5,26)
Statuetkę najlepszego absolwenta II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich zdobył Jakub Strzelczyk: (średnia ocen 5,44).
Spotkanie to było również okazją do wręczenia nagród za wyniki w nauce, ale też za aktywność na rzecz szkoły. Przedstawiciel PCK wręczył też nagrody dla honorowych dawców krwi, z których każdy oddał ponad 2 litry krwi w ramach akcji "Młoda Krew Ratuje Życie".
Po odebraniu nagród uczniowie udali się na spotkania ze swoimi wychowawcami.

Przedstawiamy Państwu relację Tv Kronika Kozienicka z naszej uroczystości.

Więcej

Sukces naszej uczennicy

Uczennica naszej szkoły Sara Smargol z klasy 3GG zdobyła tytuł finalistki XLVIII Olimpiady Historycznej. Etap centralny odbył się w dniach 7-10 kwietnia w Gdańsku Jelitkowie. Uczestnicy etapy centralnego musieli zmierzyć się z pracą pisemną i analizą tekstów z zadeklarowanej przez siebie specjalizacji- w przypadku Sary było to średniowiecze. Oceniana była również odpowiedz ustna ze specjalności i lektur, oceniana przez profesorów historii. Uzyskany tytuł zapewnia Sarze wynik 100% na maturze z Historii, a także wstęp na wiele kierunków humanistycznych na najlepszych polskich uczelniach. W tym na prawo na Uniwersytecie
Warszawskim.

Opiekunem naukowym Sary była Pani Małgorzata Miłosz

saradyplomWięcej

Relacja TV z "Dnia Otwartego"

Zapraszamy do obejrzenia relacji TV "Kronika Kozienicka" z "Dnia Otwartego" szkoły (22.04.2022).

Więcej

Dzień Otwarty

W najbliższy piątek (22.04.2022) oczekujemy w naszej szkole uczniów klas ósmych, którzy zastanawiają się jak pokierować swoją karierą, decydują którą szkołę wybrać. W godzinach 9:00-12:00 będziemy do Waszej dyspozycji. Będziecie mogli więcej dowiedzieć się o kierunkach, w których kształcimy oraz obejrzeć wiele atrakcji, które przygotowują nasi uczniowie i nauczyciele. Serdecznie zapraszamy.
budeynekzslpWięcej

Apel Wielkanocny

apelwielk2022
13 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty Apel Wielkanocny. Część artystyczną przygotowała klasa 1TG wraz z wychowawcą, Panią Marzeną Mołodkiewicz. Oprawę muzyczną zapewnił szkolny chór pod kierownictwem Pana Marcina Mizaka.
Podczas spotkania wręczono też dyplomy naszym czterem Stypendystom Premiera oraz nagrody za udział w konkursie języka angielskiego. Uroczystość uświetnił swoją obecnością Pan Starosta Krzysztof Wolski oraz Pani Wiceburmistrz i Pan Burmistrz gminy Kozienice. Dyrektor szkoły dr Ryszard Zając i zaproszeni goście złożyli życzenia wielkanocne całej społeczności szkolnej.
Apel wprowadził uczestników uroczystości w świąteczny nastrój. Pełną relację z tego wydarzenia przygotowała TV Kronika Kozienicka oraz TV "Nasz Powiat", które prezentujemy na naszej stronie.
Więcej

Społeczność szkolna żegna długoletnią nauczycielkę

WieslawaDrapalabw


Społeczność szkolna żegna długoletnią nauczycielkę
Panią Wiesławę Drapałę.
Pracowała w Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich od 1986 roku.
Pełniła funkcję wychowawcy młodzieży w internacie.
Wkładała w tę pracę wiele serca.
Była głęboko oddana kolejnym pokoleniom wychowanków.
Jej zaangażowanie, pomysłowość, udzielane rady kształtowały młodych ludzi.

Zawsze życzliwa, uśmiechnięta, służąca pomocą, tworzyła miłą atmosferę w miejscu pracy.
Wiesławo, Wiesiu… . Jeszcze tyle było przed Tobą!

Jednak los chciał inaczej. Odeszłaś nagle zostawiając po sobie pustkę.

Widocznie powołana zostałaś do innych zadań.
Będziemy o Tobie pamiętać!
                                                                         
                                                                 
Społeczność
                                                                Zespołu Szkół Nr 1
                                                               im. Legionów Polskich
                                                              w Kozienicach.

Więcej

Kolejna szlachetna akcja naszej młodzieży


kre2022
28.03.2022 roku w naszej szkole zorganizowano czwarta akcję honorowego krwiodawstwa [podczas trzech akcji 51 dawców oddało 22 950ml krwi]. Celem każdej akcji jest poprawa zaopatrzenia służby zdrowia w krew – niezastąpionego leku, bez którego leczenie pacjentów szpitali jest niemożliwe, ale również popularyzacja wśród uczniów idei honorowego krwiodawstwa w efekcie poszerzenie grupy honorowych dawców krwi o młodzież uczącą się oraz promocje honorowego krwiodawstwa w społecznościach lokalnych. Na akcje zgłosiło się 25 dawców. Spośród chętnych do oddania krwi zakwalifikowano pozytywnie 19 dawców ( 15 uczniów, 2 uczennice i 2 osoby dorosłe). Dla 4 osób uczestniczących w akcji była to pierwsza okazja by bezinteresownie podarować cząstkę siebie – własną krew osobom potrzebującym. Więcej

Wizyta uczniów w Monachium- Erasmus+ Eupantec2019


munich-eup
Od 7 marca do 12 marca 2022 grupa uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach przebywali w Monachium w szkole średniej Viscardii Gymnasium Fürstenfeldbruck w ramach realizacji projektu Erasmus+ Eupantec2019 "Physics and New Technologies" finansowanego przez Komisję Europejską. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach i częściowo byli współprowadzącymi. Tematyką spotkania była "Elektryczność". Celem spotkania była praca nad eksperymentami fizycznymi skupiona wokół tematyki elektryczności i magnetyzmu. W warsztatach wykorzystano nowe technologie: między innymi mikrokontrolery, sensory, smartfony (aplikacji Phyphox) oraz sprzęt laboratoryjny między do wykonywania pomiarów elektrycznych, rezystancji, konsumpcji energii elektrycznej, pomiarów pola magnetycznego.Więcej

Wsparcie dla uchodźców z Ukrainy od naszej szkoły partnerskiej z Francji

Dzisiaj otrzymaliśmy informację od naszych przyjaciół z Lens we Francji, że chcą nam pomóc wesprzeć uchodźców z Ukrainy, którzy będą się pojawiać w Kozienicach czy w naszej szkole. Szkoła z Lens, jest naszym sprawdzonym partnerem, z którym realizowaliśmy projekty Erasmus+ oraz projekty Polsko-Francuskiej Wymiany Młodzieży.
Dziękujemy za te wyrazy solidarności i piękny gest. Inicjatorami akcji są francuscy nauczyciele polskiego pochodzenia, którzy wielokrotnie odwiedzali naszą szkołę, p. Solarczyk i p. Szczerba. Poniżej prezentujemy auto, którym pomoc dotrze do Kozienic. Transportu spodziewamy się 6. kwietnia.

lenshelp
Więcej

Wsparcie dla Oliwiera

Bardzo prosimy o wsparcie naszego uczni Oliwera, które pomoże mu pomóc powrócić do sprawności.
oliwier1procWięcej

Wizyta Pani Beverley Littlewood.

beverleykoz
W ramach realizacji projektu Erasmus+ mobilności kadry VET pod nazwą S.M.I.L.E. TOWARDS THE FUTURE w dniach 28 lutego 4 marca Pani Beverley Littlewood nauczyciel języka angielskiego i literatury, autorka podręcznika "Apple Pie", koordynator projektów międzynarodowej współpracy, w tym projektów programu Erasmus+ przebywać będzie w Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich. Celem wizyty w Kozienicach jest obserwacja różnych metod nauczania, rozmowy z kadrą kierowniczą różnego szczebla; zbieranie informacji i różnych aspektów szkolenia zawodowego oraz badanie możliwości przyszłej współpracy dla uczniów w ramach programu Erasmus Pro
1 marca uczestniczyła w spotkaniu ze Starostą Powiatu Kozienickiego Krzysztofem Wolskim, Naczelnikiem Wydziału Edukacji Adrianną Grych i dyrekcją Zespołu Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich, której celem było omówienie możliwości przyszłej współpracy w zakresie prowadzenie praktyk i staży dla uczniów z Włoch w Kozienicach.
Panie Beverley Littlewood obecnie pracuje w Padwie w Technikum Pietro Scalcerle w Padwie Współpracowała z Zespołem Szkół Nr 1 w Kozienicach od roku 2008 przy realizacji wielu projektów Polsko-Włoskiej Wymiany Młodzieży, Comenius i Erasmus+. W przeszłości zajmowała się również kształceniem nauczycieli języka angielskiego na Uniwersytecie w Wenecji.
Więcej

Zdalne nauczanie do 18 lutego

zdalne
Szanowni Państwo,

Informujemy, że zajęcia w tygodniu 14.-18.02.2022 będą prowadzone zdalnie.
Niemniej jednak zajęcia praktyczne dla klas branżowych będą prowadzone u pracodawców- stacjonarnie.

21 lutego wracamy na nauczanie stacjonarne.

Więcej

Relacja TV Kronika Kozienicka ze studniówki 28.01

Więcej

Nauczanie zdalne

Zrzut ekranu 2022-01-27 o 12.07.38

Przypominamy, że 27 i 28 stycznia lekcje prowadzone przez nauczycieli odbywają się zdalnie. Wyjątki od tej reguły mogą się pojawić po zakończeniu ferii zimowych.
Więcej

Akcja oddawania krwi

272283571_475853430882462_9026512484648211828_n

Dzisiaj (24.01) wielu naszych uczniów przystąpiło do akcji oddawania krwi. Wielkie podziękowania! Jesteśmy wdzięczni za ten dar, który ratuje życie wielu ludzi. Dziękujemy też, za przygotowanie akcji.Więcej

Relacja TV Nasz Powiat ze Studniówki 21.01.22

Zapraszamy do obejrzenia relacji TVNP ze STudniówki klas 3BG, 4TEL, 4TEK, 4TG.

Więcej

Nasze Liceum zaliczone do wąskiego grona najlepszych szkół olimpijskich


saraolimpiada

Jesteśmy bardzo dumni, że nasze II-gie Liceum Ogólnokształcące zostało zaliczone do elitarnych szkół średnich w Polsce.
W rankingu olimpijskim Perspektywy 2022 znalazło się zaledwie
200 szkół średnich (liceów i techników) spośród kilku tysięcy szkół tego typu w Polsce.
W rankingu tym znajdujemy się na wysokim
166. miejscu. Spośród szkół znajdujących się w regionie radomskim w prestiżowym zestawieniu szkół olimpijskich znalazły się tylko 2 szkoły: VI Liceum Ogólnokształcące w Radomiu oraz II-gie Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich.
Cieszymy się bardzo i doceniamy wysiłek uczniów i nauczycieli opiekunów, którzy podjęli wyzwanie by znaleźć się wśród najlepszych w Polsce.

Na zdjęciu Sara Smargol uczennica klasy trzeciej II Liceum Ogólnokształcącego, która nie tylko jest laureatką Olimpiad, ale też stara się, by wielu innych uczniów naszej szkoły brało udział w konkursach i olimpiadach.

https://2022.licea.perspektywy.pl/rankings/ranking-szkol-olimpijskichWięcej

Awans Zespołu Szkół w rankingu Perspektyw 2022kwiecien2021


Bardzo miło nam poinformować, że nasze szkoły, zarówno II Liceum Ogólnokształcące jak i Technikum awansowały w rankingu szkół Perspektywy 2020.

Obie szkoły otrzymały tytuł srebrnej szkoły.
W rankingu liceów nasze II Liceum Ogólnokształcące zajęło 406 miejsce (przed rokiem było to 426- awans o 20 pozycji).

W rankingu techników Technikum zajęło 119 miejsce (przed rokiem było 168- awans o 49 pozycji).
Więcej

Egzaminy zawodowe20220111_115707
10 stycznia rozpoczęła się zimowa sesja egzaminów zawodowych. Dziś odbywały się egzaminy pisemne.
Trzymamy kciuki za wszystkich zdających i życzymy jak najlepszych wyników.Więcej