Konsultacje Rady Dzieci i Młodzieży

kons1

28 listopada nasi przedstawiciele: uczennica Jagoda Luśtyk i Pani Agnieszka Maciąg uczestniczyli
w konsultacjach wojewódzkich Rady Dzieci i Młodzieży przy MEiN w Warszawie.
Konsultacje przebiegały w 3 blokach.Pierwszy dotyczył cyfryzacji szkół, szkoły przyszłości, dwa następne to panele dyskusyjne na temat cyberprzestępczości, hejtu w internecie, pomocy psychologicznej dla uczniów.Uczestnicy bardzo aktywnie brali udział w dyskusji, wysuwali szereg propozycji zmian w systemie edukacji.Bardzo dużo uwagi poświęcali kwestii wspierania uczniów w rozwoju osobistym, ale też zauważyli że dla wielu nauczycieli najważniejsze są lekcje a nie wszelkie poza lekcyjne inicjatywy. Sformułowali wniosek że to jest podstawowa kwestia , która się musi w polskiej szkole zmienić.

kons2