Zespół Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach

Do oglądania witryny zalecamy używanie aktualnych wersji przeglądarek Firefox, Chrome, Safari

Zakończenie roku szkolnego

ZAKZS109


Zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół nr 1 w Kozienicach


21 czerwca rok szkolny w Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich kończy 457 uczniów Technikum, 331 uczniów Liceum Ogólnokształcącego i 268 uczniów Szkoły Branżowej.
Tylko 5 uczniów Technikum, 8 uczniów Szkoły Branżowej i 1 z Liceum Ogólnokształcącej nie zostało na ten moment promowanych, ale 6 osób, będzie miało jeszcze możliwość poprawy oceny w sierpniu.

Najwyższą średnią w Liceum Ogólnokształcącym otrzymał uczeń Oskar Krawczyk (6.0), natomiast najwyższą średnią w Technikum- Michał Stępień (5,62).
W uroczystości zakończenia roku uczestniczyła m. in. Pani Joanna Czechyra, starosta powiatu kozienickiego. W trakcie uroczystości Pani dyrektor Anna Gollasch wraz z wychowawcami uczniów wręczyła nagrody książkowe, dyplomy dla uczniów promowanych z wyróżnieniem oraz za osiągnięcia w konkursach czy działalności w wolontariacie.

7 klas maturalnych zakończyło naukę już w kwietniu a obecnie 2 klasy Szkoły Branżowej kończy szkołę. W bieżącym tygodniu promowanie do klas programowo wyższych odbyło się w 13 klasach LO, 20 klasach Technikum oraz w 8 klasach Szkoły Branżowej. 21 czerwca Łącznie kończy rok szkolny 1056 uczniów w 43 klasach.Więcej

Praktyki w Portugalii


setubal0615

15 czerwca 2024 roku grupa 15 uczniów Technikum w Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach składająca się z uczniów kształcących się na technika elektryka oraz technika ekonomistę wyjechała na trzytygodniowe zagraniczne praktyki zawodowe w Portugalii pod opieką Pana wicedyrektora Marka Stępnia oraz nauczyciela przedmiotów zawodowych elektrycznych, Pana Roberta Jurka.
Zespół Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich jest beneficjentem projektu mającego na celu podnoszenie poziomu kształcenia poprzez rozwój kompetencji uczniów realizowanego na zasadach Programu Erasmus+ w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” finansowanego ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego.
Celem wyjazdu jest podniesienie kompetencji zawodowych uczniów i nauczycieli, doskonalenie posługiwania się językiem obcym oraz poznanie kultury i realiów życia w Portugalii.Więcej

Szkolenie nauczycieli w Hiszpanii


sewilla0613

W dniach 10-14.06.2024 grupa nauczycieli z naszej szkoły wzięła udział w szkoleniu zagranicznym w iDevelop Training S.L. Sevilla, Hiszpania w ramach projektu pt. „Podnoszenie poziomu kształcenia poprzez rozwój kompetencji kadry”. Nauczycielki rozwinęły umiejętności w zakresie korzyści płynących z blogowania w edukacji i sposobie wdrożenia ich w swojej społeczności szkolnej. Opanowały nowe umiejętności technologiczne, aby tworzyć, udostępniać i aktualizować treści edukacyjne online.Więcej

Finał Centralny 50-tego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTKTegoroczny, jubileuszowy Finał Centralny 50-tego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK odbył się na terenie powiatu kozienickiego, a
a nasza szkoła była bazą dla uczestników i tu szkole zaplanowano wiele aktywności.
W zmaganiach 50-tego Finału Centralnego udział wzięły 32 zespoły reprezentujące szkoły, domy kultury, drużyny czy hufce harcerskie, oddziały PTTK i inne podmioty pracujące z młodzieżą, w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. Program Turnieju zawierał teoretyczne elementy nauki: turystyki kwalifikowanej, krajoznawstwa i terenoznawstwa oraz konkurencje sprawnościowe: turystyczny marsz na orientację, rowerowy tor sprawnościowy, samarytanka (sprawdzian umiejętności z zakresu pierwszej pomocy) oraz Turystyczne ABC (praktyczny sprawdzian umiejętności przydatnych turyście).
Zapraszamy do obejrzenia relacji TV Kronika Kozienicka.
Więcej

Wizyta przygotowawcza w Portugalii

s10

W dniach 5-6 czerwca delegacja naszej szkoły w składzie: dyrektor Anna Gollasch, pani Renata Kurek i koordynator projektu Michał Wrochna odbyła wizytę przygotowawczą w ramach realizacji projektu FERS (Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego) w Setúbal w Portugalii.
Podczas wizyty podpisano porozumienie o realizacji programu oraz ustalono przebieg stażu zagranicznego naszych uczniów, którzy już 15 czerwca polecą do Lizbony.
Celem wizyty było doprecyzowanie szczegółów pobytu uczniów i sprawdzenie warunków, w których odbywać się będą praktyki ekonomistów i elektryków a także sprawdzenie warunków socjalno-bytowych w miejscu noclegu oferowanych przez naszego partnera, firmę szkoleniową EuroMind.
Miejsce praktyk -miasto Setúbal położone jest nad brzegiem Atlantyku, zaledwie 40 km od Lizbony.
Na prezentowanych zdjęciach możemy zobaczyć miejsce praktyk elektryków: Energia Avulso oraz Gassho- miejsce praktyk ekonomistów.
Uczestnicy wizyty zwiedzili m. in. Setúbaloraz Lizbonę
Wszyscy uczestnicy wizyty otrzymali stosowne certyfikaty.Więcej

Zawody w pływaniu

plywanie4

24 maja 2024 r odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kozienickiego Szkół Ponadpodstawowych w Pływaniu. W zawodach wzięli udział reprezentanci Zespołu Szkół Nr 1 pod opieką Elżbiety Rosołowskiej -Zmitrowicz, Tomasza Staluszki oraz Konrada Pawelca, I Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Drzewnych z Garbatki. Konkurencje w stylu dowolnym rozpoczęły dziewczęta. Następnie do rywalizacji indywidualnej przystąpili chłopcy. Zawody zakończył się konkurencją sztafetową, w której Zespół Szkół Nr 1 zdobył pierwsze miejsce. Na zawodach obecna była Pani Dyrektor Anna Gollasch, która zwycięzcom wręczyła medale oraz dyplomy.
W klasyfikacji ogólnej otrzymaliśmy puchar za zajęcie II miejsca. Wszystkim uczestnikom zawodów serdecznie dziękujemy za włożony wysiłek, gratulujemy pobicia rekordów życiowych oraz życzymy dalszych sukcesów w zawodach pływackich.

Elżbieta Rosołowska-Zmitrowicz
Więcej

Edukacja z wojskiem


23
24 maja uczniowie klasy IVTM wzięli udział w zajęciach „Edukacja z wojskiem” . Jest to program edukacyjno-obronny przygotowany i realizowany wspólnie przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Obrony Narodowej. Program polega na przeprowadzeniu przez żołnierzy Wojska Polskiego specjalnie przygotowanych szkoleń w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Jego głównym celem jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków, umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych. 3-lekcyjne szkolenia łączą teorię i praktykę. Zawierają treści z pogranicza wojskowości, obronności, bezpieczeństwa, pomocy medycznej oraz obrony cywilnej. Uczniowie zapoznają się z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia oraz nawykami udzielania pomocy.
Więcej

Rozbiegane Kozienice

rozbieg0

23 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Rozbiegane Kozienice" organizowanej przez KCRiS. Dystans 1700m pokonało na stadionie 60 uczniów naszej szkoły. Każdy uczestnik otrzymał wodę oraz słodki upominek, a wśród wszystkich biegających rozlosowano nagrody. Opiekę sprawowali nauczyciele wychowania fizycznego.Więcej

Szkolenia językowe dla nauczycieli w Hiszpanii

13

18 maja grupa 5 naszych nauczycieli udała się do Sewilli w ramach realizacji projektu FERS „Podnoszenie poziomu kształcenia poprzez rozwój kompetencji kadry ”
Głównym celem szkolenia jest doskonalenie umiejętności komunikacji w języku angielskim. Nauczyciele uczestniczą w zajęciach językowych prowadzonych zarówno w sali szkoleniowej jak i w plenerze. Program pobytu jest bardzo napięty. Po ciężkim dniu nauki uczestnicy szkolenia poznają kulturę Hiszpanii, zabytki i historię Sewilli oraz kuchnię hiszpańską.
Projekt ten współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus na zasadach programu Erasmus+.
Jest to pierwsze z zaplanowanych szkoleń. Wkrótce odbędą się wyjazdy kolejnych naszych nauczycieli, przy czym tematyka szkoleń jest różna. Będą to kursy językowe (hiszpański, angielski), ale też szkolenia rozwijające kompetencje z zakresu nowych technologii informatycznych w pracy z uczniami a nawet szkolenie z zakresu robotyki.
Zaplanowane szkolenia będą się odbywać w Hiszpanii oraz w Portugalii.Więcej

50 lat Zespołu Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach


jubileum4

50 lat Zespołu Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach

Dyrekcja i pracownicy Zespołu Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach pragną poinformować, że w bieżącym roku mija 50 lat od momentu stworzenia w mieście naszej placówki oświatowej. Czas szybko płynie, całe pokolenia młodzieży przemierzały korytarze szkolne, liczni nauczyciele stali przy tablicach, a pracownicy niepedagogiczni dbali o prawidłowe funkcjonowanie szkoły. Wielu kozieniczan i mieszkańców powiatu na pewien czas zagościło w budynku przy ul. Warszawskiej 72. Codzienna praca dydaktyczna i wychowawcza miała wpływ na kolejne pokolenia.
Tworzyły one historię szkoły. W 50 rocznicę działalności placówki zapraszamy wszystkich Państwa na obchody Jubileuszu. Z tej okazji planujemy 11 października 2024 następujące przedsięwzięcia:
– uroczystości rocznicowe,
- spotkanie absolwentów z wychowawcami,
- bal absolwentów.

Więcej

Rekrutacja na rok szkolny 2024/25

rekrutacja

Rekrutacja do naszego liceum ogólnokształcącego, technikum i szkoły branżowej już trwa. Zapraszamy absolwentów szkół podstawowych. Podania do szkoły przyjmujemy w pokoju 13 na parterze.
Formularze podań są dostępne również na naszej witrynie www.zslp.edu.plWięcej

Rozpoczęcie matury

matura


7 maja nasi absolwenci rozpoczęli egzaminy maturalne. Pierwszego dnia język polski. W bieżącym roku naszą szkołę ukończyło 178 uczniów 4 klas Technikum i 3 klas Liceum Ogólnokształcącego (83 absolwentów LO, 95 absolwentów Technikum). Życzymy wszystkim powodzenia i jak najmniej stresu!
Więcej

Święto Konstytucji 3-go maja


3maja3
3 maja w naszym mieście obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go maja. Naszą szkołę na uroczystości reprezentowała Pani dyrektor Anna Gollasch oraz poczet sztandarowy. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości.Więcej

Zakończenie roku szkolnego dla maturzystów


zak-10
26 kwietnia naukę w Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich ukończyło 178 uczniów 4 klas Technikum i 3 klas Liceum Ogólnokształcącego (83 absolwentów LO, 95 absolwentów Technikum).
O godzinie 11:00 rozpoczęło się uroczyste pożegnanie maturzystów. Dyrektor Zespołu Szkół Anna Gollasch wygłosiła wzruszające przemówienie podsumowujące naukę w szkole, wręczyła statuetki dla najlepszych absolwentów, listy gratulacyjne dla rodziców, nagrody książkowe oraz nagrody dla absolwentów, którzy uczestniczyli w wolontariacie, samorządzie szkolnym. Również przedstawiciel PCK uhonorował wielu absolwentów, którzy byli aktywnymi honorowymi dawcami krwi.
W programie uroczystości była również krótka część muzyczna przygotowana przez uczniów pod opieką Pani Katarzyny Rybaniec i Pana Marcina Mizaka. Po części oficjalnej absolwenci udali się na spotkania z wychowawcami.Więcej