Będziemy realizowali praktyki Erasmus w Hiszpanii

malaga

Informujemy, że w zbliżającym się roku szkolnym 2022/2023 będziemy realizować wraz z hiszpańską firmą doradczo-szkoleniową "euroMind" projekt Erasmus+ pod tytułem "Nowe spojrzenie na praktyki zagraniczne" ( nr projektu: 2022-1-PL01-KA122-VET-000078044).
Projekt został wysoko oceniony i otrzymał 92% punktów możliwych do otrzymania.

Nasi uczniowie szkół kształcących w zawodzie udadzą się w dwóch grupach liczących po 15 uczniów do Malagi i Sewilli.
Projekt ten jest w całości finansowany ze środków Komisji Europejskiej.
Maksymalna kwota dofinansowania wynosi
71 978 euro.

Celem projektu jest wzrost kluczowych kompetencji ogólnozawodowych uczniów i zwiększenie konkurencyjności absolwentów szkoły na krajowym i europejskim rynku pracy.

Nowa siłownia plenerowa przy Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach dzięki grantowi od PSE

psebanner

Polskie Sieci Elektroenergetyczne jako Partner Zespołu Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich już po raz trzeci wsparły Zespół Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich i pomogą w  budowie siłowni plenerowej. Realizacja projektu jest możliwa dzięki grantowi pozyskanemu od Polskich Sieci Elektroenergetycznych w programie „WzMOCnij swoje Otoczenie”.

W ramach tej inicjatywy powstanie siłownia plenerowa wyposażona w pięć profesjonalnych urządzeń do ćwiczeń. Zostaną zamontowane następujące urządzenia: wahadło + piechur + stepper, orbitrek, wioślarz, rower, ławka pozioma i drabinka. Umożliwią one aktywność fizyczną na świeżym powietrzu zarówno uczniom Zespołu Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach jak i pozostałym mieszkańcom naszej gminy.
Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, skierowany do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.
Więcej informacji o działalności organizatora programu dostępnych jest na stronie https://raport.pse.pl/ i www.wzmocnijotoczenie.plWięcej

Bardzo ważne dla kandydatów do klas pierwszych!

20220718_112536

Bardzo ważne dla kandydatów do klas pierwszych!

Kandydaci zakwalifikowani do przyjęcia muszą najpóźniej do 27 lipca 2022 r. do godz. 15.00
potwierdzić wolę przyjęcia do szkoły w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego. W przypadku niedotrzymania terminu kandydaci zakwalifikowani do przyjęcia ostatecznie nie znajdą się na liście przyjętych do szkoły.

Bardzo dobre wyniki matur w II Liceum i wyższe niż w kraju wyniki Technikum

W II Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich do egzaminów maturalnych w 2022 roku przystąpili wszyscy uczniowie klas maturalnych czyli 76 osób. Zdawalność wyniosła 95%. Cztery osoby mogą przystąpić w sierpniu do egzaminu w terminie poprawkowym. Dla porównania zdawalność w Liceach Ogólnokształcących w Polsce to 84%, na Mazowszu 87%, a w powiecie kozienickim 82,7%. Najwyższy średni wynik z przedmiotów podstawowych to 93,33%. Średni wynik z matematyki to 70%, z języka angielskiego 83%. ( W Polsce to odpowiednio 63% i 82%). Warto nadmienić, że wynik 100% z matematyki uzyskało 8 uczniów, a z języka angielskiego 11 uczniów.
W Technikum w Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich do egzaminów maturalnych w 2022 roku przystąpili wszyscy uczniowie klas maturalnych czyli 120 osób. Zdawalność wyniosła 74,2%. Zdecydowana większość uczniów, którym nie udało się zdać egzaminu będzie mogła przystąpić do matury w sierpniu w terminie poprawkowym. Dla porównania zdawalność w Technikach w Polsce to 69,2%, na Mazowszu 69,9%, a w powiecie kozienickim 71,3%.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

zakonczenie

Informujemy, że uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się 24 czerwca 2022 o godzinie 9:00. Po części oficjalnej odbędą się spotkania z wychowawcami w salach zgodnie z poniższym wykazem:

Klasa 1 UKR p. R. Kurek sala 10
Klasa 1 A LO p. A. Filipczuk sala 204