Już 16 maja rusza rekrutacja

20220509_122437
16 maja 2022 rozpoczynamy rekrutację do Liceum Ogólnokształcącego, Technikum i Branżowej szkoły I-go stopnia.
Formularze można będzie składać do 20 czerwca, ale oczywiście lepiej z tym nie zwlekać. Jeśli kandydaci nie są zdecydowani, do której szkoły chcą być przyjęci lub nie wiedzą czy dadzą radę i dostaną się wymarzonej szkoły prosimy o wypełnienie tylko jednego formularza. Należy wybrać więc formularz szkoły pierwszego wyboru. Na każdym formularzu jest miejsce, gdzie można wpisać szkoły drugiego lub trzeciego wyboru.
Podajemy również informacje o najważniejszych etapach/terminach rekrutacji. Zwracamy uwagę na nieprzekraczalny termin potwierdzenia woli uczęszczania do szkoły (dostarczenie oryginałów świadectw). Można zatem uniknąć problemów dostarczając już w czerwcu oryginalne dokumenty. Unikniemy w ten sposób konieczności przerwania urlopu.

Matury rozpoczęte

Dziś nasi absolwenci pisali pierwszy egzamin maturalny, egzamin z języka polskiego. Trzymamy kciuki i życzymy bardzo dobrych wyników.
mat20220504

Zakończenie roku szkolnego dla maturzystów

zslp1
29 kwietnia 2022 o godzinie 11:00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla maturzystów II Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Zespołu Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach.
Mury szkoły opuściło dziś 120 absolwentów Technikum i 76 absolwentów Liceum Ogólnokształcącego (łącznie 196 absolwentów).
W uroczystości udział wzięli również rodzice absolwentów, którzy odebrali listy gratulacyjne od Dyrektora szkoły dr Ryszarda Zająca.
W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście, Starosta powiatu kozienickiego Pan Krzysztof Wolski, wiceburmistrz gminy Kozienice- Pani Dorota Stępień, przewodnicząca Rady Rodziców- Pani Renata Wołos oraz przedstawiciel PCK.
Uroczystość ta była okazją do podziękowań oraz życzeń powodzenia na zbliżającej się maturze oraz w nowym etapie życia.
Podczas uroczystości statuetką najlepszego absolwenta Technikum wyróżniono Adam Furgę (średnia ocen 5,26)
Statuetkę najlepszego absolwenta II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich zdobył Jakub Strzelczyk: (średnia ocen 5,44).
Spotkanie to było również okazją do wręczenia nagród za wyniki w nauce, ale też za aktywność na rzecz szkoły. Przedstawiciel PCK wręczył też nagrody dla honorowych dawców krwi, z których każdy oddał ponad 2 litry krwi w ramach akcji "Młoda Krew Ratuje Życie".
Po odebraniu nagród uczniowie udali się na spotkania ze swoimi wychowawcami.

Przedstawiamy Państwu relację Tv Kronika Kozienicka z naszej uroczystości.

Sukces naszej uczennicy

Uczennica naszej szkoły Sara Smargol z klasy 3GG zdobyła tytuł finalistki XLVIII Olimpiady Historycznej. Etap centralny odbył się w dniach 7-10 kwietnia w Gdańsku Jelitkowie. Uczestnicy etapy centralnego musieli zmierzyć się z pracą pisemną i analizą tekstów z zadeklarowanej przez siebie specjalizacji- w przypadku Sary było to średniowiecze. Oceniana była również odpowiedz ustna ze specjalności i lektur, oceniana przez profesorów historii. Uzyskany tytuł zapewnia Sarze wynik 100% na maturze z Historii, a także wstęp na wiele kierunków humanistycznych na najlepszych polskich uczelniach. W tym na prawo na Uniwersytecie
Warszawskim.

Opiekunem naukowym Sary była Pani Małgorzata Miłosz

saradyplomWięcej

Relacja TV z "Dnia Otwartego"

Zapraszamy do obejrzenia relacji TV "Kronika Kozienicka" z "Dnia Otwartego" szkoły (22.04.2022).