Zespół Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach

Do oglądania witryny zalecamy używanie aktualnych wersji przeglądarek Firefox, Chrome, Safari

Nowa siłownia plenerowa przy Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach dzięki grantowi od PSEpsebanner
Nowa siłownia plenerowa przy Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach dzięki grantowi od PSE

Polskie Sieci Elektroenergetyczne jako Partner Zespołu Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich już po raz trzeci wsparły Zespół Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich i pomogą w  budowie siłowni plenerowej. Realizacja projektu jest możliwa dzięki grantowi pozyskanemu od Polskich Sieci Elektroenergetycznych w programie „WzMOCnij swoje Otoczenie”.

W ramach tej inicjatywy powstanie siłownia plenerowa wyposażona w pięć profesjonalnych urządzeń do ćwiczeń. Zostaną zamontowane następujące urządzenia: wahadło + piechur + stepper, orbitrek, wioślarz, rower, ławka pozioma i drabinka. Umożliwią one aktywność fizyczną na świeżym powietrzu zarówno uczniom Zespołu Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach jak i pozostałym mieszkańcom naszej gminy.
Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, skierowany do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.
Więcej informacji o działalności organizatora programu dostępnych jest na stronie https://raport.pse.pl/ i www.wzmocnijotoczenie.pl