Zbiórka krwi

krew2
18.11.2022 roku w naszej szkole zorganizowano akcję honorowego krwiodawstwa. Celem akcji było zwiększenie poboru krwi, poszerzenie grupy honorowych dawców krwi o młodzież uczącą się, pozyskanie wielokrotnych dawców krwi oraz promocja honorowego krwiodawstwa w społecznościach lokalnych. Jest to druga akcja na terenie szkoły podczas 20. Edycji Ogólnopolskiego Turnieju w Honorowym Krwiodawstwie pod hasłem „ Młoda Krew Ratuje Życie”, który trwa od 01.09.2022r. do 30.06.2023r. Na akcje zgłosiło się 24 dawców, chętnych bezinteresownie oddać cząstkę siebie własną krew, aby ratować zdrowie, a często życie drugiego człowieka. Spośród chętnych do oddania krwi zakwalifikowano pozytywnie 20 dawców (4 uczennice i 16 uczniów). Po kilkunastu minutach spędzonych na wygodnej leżance, wyjęciu igły i zaciśnięciu miejsca ukłucia nasi krwiodawcy mogli pobrać czekolady, kubek oraz kartę wejścia do Parku Trampolin w Radomiu. Podczas akcji oddano honorowo 9000 ml krwi. Akcję pobierania krwi z zachowaniem reżimu sanitarnego przeprowadziło Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr Konrada Vietha w Radomiu. Organizację szkolnej zbiórki krwi  przygotowały p. A. Adamczyk i M. Hajduk- opiekunki Szkolnego Koła PCK. Naszym krwiodawcom DZIĘKUJEMY!!!