Praktyki w Portugalii

setubal0630

15 czerwca 2024 roku grupa 15 uczniów Technikum w Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach składająca się z uczniów kształcących się na technika elektryka oraz technika ekonomistę wyjechała na trzytygodniowe zagraniczne praktyki zawodowe w Portugalii pod opieką Pana wicedyrektora Marka Stępnia oraz nauczyciela przedmiotów zawodowych elektrycznych, Pana Roberta Jurka.
Zespół Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich jest beneficjentem projektu mającego na celu podnoszenie poziomu kształcenia poprzez rozwój kompetencji uczniów realizowanego na zasadach Programu Erasmus+ w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” finansowanego ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego.
Celem wyjazdu jest podniesienie kompetencji zawodowych uczniów i nauczycieli, doskonalenie posługiwania się językiem obcym oraz poznanie kultury i realiów życia w Portugalii.
Tym razem młodzież wyjechała do Setubal w Portugalii. Swoją podróż uczniowie rozpoczęli w Pyrzowicach a poprzez Frankfurt dolecieli do Lizbony , skąd busem grupa została przetransferowana do pobliskiego miejsca zakwaterowania w Setubal nad Atlantykiem. 16 czerwca pod opieką Pani koordynator uczniowie udali się komunikacją miejską do Lizbony na całodniową wycieczkę. a już następnego dnia młodzież rozpoczęła praktyki.
setubal0617setubal0608setubal0609setubal0631setubal0626